Ako si zlepšiť svoj Vlog?

Ako si zlepšiť svoj Vlog?

Ako dosiahnuť viac videní a získať nových odberateľov? Pripravili sme si 6 tipov, ktoré vám môžu pomôcť

Máte svoju záľubu, podnikanie alebo témy, ktoré by ste radi zdieľali s verejnosťou? Jednou z možností ako sa komplexnejšie prezentovať sú vlogy - teda tvorba vlastných videí. Dnes počet vlogerov neustále pribúda, a preto je dobré vystúpiť z radu priemerných vlogerov. Jedným zo základov je, ako pri čomkoľvek inom, vydržať a nevzdať to. Dostatočná trpezlivosť a analyzovanie nedostatkov sú kroky, ktoré vedú k postupnému zlepšovaniu. Pri analyzovaní svojich nedostatkov je dôležité položiť si kvalitné otázky:

1. V čom sú vaše vlogy výnimočné a odlišné od ostatných?

Pochopiteľne byť jedinečným v niečom, čo je zriedkavé. O to viac je dôležité byť autentickým. Hrať sa na niečo alebo niekoho dnes dlho nikomu nevydrží. Okrem toho ľudia aj tak nato rýchlo prídu a odhalia, že niečo nie je v poriadku. Skúste sa zamyslieť nad tým, čo sú vaše silné stránky a v čom by ste mohli byť iný. Ak dlhodobo robíte niečo, čo vás baví a ľudia sa na vás obracajú s pomocou, pravdepodobne to robíte naozaj dobre. Okrem toho, keď robíte niečo, čo vás skutočne baví je to na vás aj vidieť. Sebavedomie stúpa pri dostatočných skúsenostiach, a tie sa získavajú časom a dostatočným opakovaním (presne to robia aj športovci). Keď začínate zo svojim vlogom majte jasnú víziu, ale nerobte si hneď príliš veľké očakávania. Úprimne bude to chcieť trpezlivosť, ktorá robí veľa ľuďom problém.

2. Čo môžete pridať do populárnych tém a segmentov?

Čo tým myslíme, je fakt, že určité témy sú veľmi obľúbené. Napríklad vlogy o športoch, cestovaní, či autách. Skúste sa zamyslieť ako by ste vedeli viac prispieť do týchto tém v porovnaní s ostatnými vlogermi. Okrem toho je dôležité udržovať interaktivitu s vašim publikom. Spýtajte sa na ich názor, resp. aké témy by radi videli v ďalších dieloch vlogu.

3. Ako môžete zlepšiť kvalitu vlogu?

Toto sa týka základných vecí, ako kúpa lepšej kamery, či lepšieho programu na efekty vo videách. Pokiaľ už máte väčší počet odberateľov, určite príde čas aj nato ako byť naďalej progresívnym a to samozrejme zahŕňa aj aktuálne technológie. Okrem toho doporučujeme špeciálne zostrihať aj zhruba 10 sekundové verzie, ktorými sa môžete prezentovať na Instagrame.

4. Ktoré z aktuálnych trendov môžete využiť vo svoj prospech?

Veľa využívalo vo svoj prospech, napr. vianočné vlogy, kde zachytávali vianočnú atmosféru, či rôzne typy a odporúčania. Nie raz sa stalo, že na základe výberu správnej témy sa vloger stal známejším a dosahoval väčší počet odberateľov. Zo stagnujúcich videí mali raketový štart aj tie, ktoré náhodou videli známe osobnosti, ktoré ich potom zdieľali na svojich sociálnych sieťach.

5. Čo môžete zo svojho vlogu vystrihnúť?

Toto je jedna z najťažších vecí pre vlogerov. Je naozaj dobré vystrihnúť hluché a nudné pasáže z videa. Nuda je jedným z najrýchlejších spôsobov ako stratiť svojich fanúšikov. Jeden z faktorov je aj viacero platforiem, ktoré navštevujú užívatelia a na každej z nich strávia len určitý čas (Facebook, Instagram ..). Jednoducho niekedy je naozaj menej viac.

6. S kým môžete spolupracovať?

Samozrejme zaujímavé sú známe osobnosti. Avšak prečo nebyť otvorený aj menším, či iným spoluprácam? Každý nový odberateľ je ako váš nový zákazník a nový zákazník môže vašu značku prezentovať ďalším ľuďom. Skúste si premyslieť s kým by ste chceli spolupracovať. Každá spolupráca vám môže priniesť niečo nové. Na záver nezabudnite svojim návštevníkom ponúknuť možnosť odberania vášho kanálu a povedzte im, čo im to prinesie.

Galéria